JOHTOKUNTA 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

                                               

                                                  

 

 

 

 

                                      Jäsenet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                       

 

 

 

                                             Varajäsenet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                    

 

 

 

        

 

                       

                               TOIMIKUNNAT                                            JA NIIDEN

                      KOKOONKUTSUJAT

 

                     

 

 

                        Kotiseututoimikunta

 

 

 

                             Myyntitoimikunta

 

 

 

                          Ohjelmatoimikunta

 

 

 

 

                         Tiedotustoimikunta

 

 

 

 

                Kansallispukutoimikunta

 

 

 

           Pitäjälehti Johannekselainen

 

 

 

Johannes-Seuran toimisto on avoinna keskiviikkoisin klo 12-17 sekä kuukauden ensimmäisenä ja kolmantena lauantaina klo 11-15.

Osoite:        Myllytie 1, 21500 PIIKKIÖ

Puhelin:    02 4795 118

 

Email:        johannesseura@elisanet.fi

 

Aso Janne, puheenjohtaja

Makarlanrinne 3, 21500 PIIKKIÖ

puh. 044 333 0112

janne.aso@turku.fi

Suomi Soile, sihteeri

Pinomäentie 46, 21420 LIETO

050 342 7600

soilemarja@gmail.com

Hänninen Tapio, taloudenhoitaja

Koivukunnaksentie 50, 21350 ILMARINEN

0500 123 686

tapio.hanninen@liedontkp.fi

 

 

 

 

Kukkonen Riitta

Koronniitynkuja 7, 20780 KAARINA

050 307 7049

riitta.kukkonen@pp2.inet.fi

Mäki Pirkko

Mäenpolku 1, 21500 PIIKKIÖ

0400 921 008

pimaki@elisanet.fi

Saaristo Pekka

Tammelininkatu 7 as 23, 20380 TURKU

044 586 8121

pekka.saaristo@arkkipekka.fi

Sairanen Jari, varapuheenjohtaja

Lahoniityntie 30, 21420 LIETO

0500 523 154

jari.sairanen@kolumbus.fi

Kajander Hannele

Pinolantie 20, 21530 PAIMIO

040-589 1537

ismo.kajander@kolumbus.fi

Teräväinen Pekka

Rostockinkatu 2 D, 20250 TURKU

0400 432 668

pekka.teravainen@pp.inet.fi

Auvainen Sari

Toimelantie 45, 20660 LITTOINEN

040 747 4431

Heinonen Hilkka

Liljanpolku 8, 20780 KAARINA

040 766 7107

heinonen.hilkka1@gmail.com

 

 

Ahjosaari Yrjö

Isännänkatu 1 B 12, 20780 KAARINA

040 550 5128

Mäki Vesa

Mäenpääntie 13, 21500 PIIKKIÖ

040 591 8859

vesa.maki@fcinter.fi

Reponen Helena

Ilmarisentie 1 A 3, 21530 PAIMIO

040 515 7550

helena.reponen@paimio.fi

Lenkkeri Hannu

Liedontie 53, 21500 PIIKKIÖ

050 522 6416

 

Reponen Terhi

Ilmarisentie 3 D 14, 21530 PAIMIO

040-542 6968

terhi.reposka@gmail.com

Etholen Pirkko

Kaivokatu 14 B 37, 20520 TURKU

040 865 0739

pirkko.etholen@netti.fi

Toivonen Helge

Hämeentie 3, 21420 LIETO / Satukuja 1 F 32, 02230 ESPOO

050 2611

helge.toivonen@welho.com

Kesäläinen Arto

Lankakatu 11, 20660 LITTOINEN

050-552 1545

arto.kesalainen@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

Toivonen Helge

Hämeentie 3, 21420 LIETO / Satukuja 1 F 32, 02230 ESPOO

050 2611

helge.toivonen@welho.com

 

Heinonen Hilkka

Liljanpolku 8, 20780 KAARINA

040-766 7107

heinonen.hilkka1@gmail.com

 

 

Saaristo Pekka

Tammelininkatu 7 as 23, 20380 TURKU

044-586 8121

pekka.saaristo@arkkipekka.fi

 

Marjatta Haltia

Tilhentie 4 D 19, 21530 PAIMIO

050 387 3064

marjatta.haltia@kolumbus.fi

 

Saaristo Sirpa

Tammelininkatu 7 as 23, 20380 TURKU

050 502 0137

sirpa.saaristo@gmail.com

 

 

 

Rastas Hannu, päätoimittaja

Saksantie 89, 21500 PIIKKIÖ

050 354 1363

hannu.rastas@dlc.fi